Tężnia solankowa

Odkryj korzyści

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że ludzki organizm potrzebuje licznych mikroelementów do prawidłowego funkcjonowania. Jedną ze znakomitych metod na ich dostarczenie jest przebywanie przy tężni solankowej. Uwalnia się z niej cała gama dobroczynnych pierwiastków, takich jak jod i brom, a także magnez, sód czy żelazo. Przebywanie w pomieszczeniu, w którym znajduje się tężnia zapewnia zatem możliwość wdychania tych mikroelementów i dostarczenia ich do organizmu.

Tężnia solankowa znajdująca się w strefie wellness Planeta 70 SPA, zbudowana jest z drewna. Posiada pompę rozprowadzającą solankę po specjalnie rozmieszczonych wiciach tarniny. W powietrzu wytwarza się aerozol, zawierający dobroczynne składniki. Wygodne fotele pozwalają odpocząć zażywając solankowych inhalacji.

Przebywanie przy tężni solankowej polecane jest szczególnie mieszkańcom dużych, zanieczyszczonych aglomeracji miejskich, osobom podczas rekonwalescencji po ostrej chorobie, pracujących w znacznym zapyleniu i wysokiej temperaturze, a także palaczom. Wskazania lecznicze tężni to między innymi stany zapalne układu oddechowego, różnego typu alergie i choroby tarczycy.

Cena strefy Wellness (sauna fińska, jacuzzi, tężnia solankowa): 50 zł / 60 min

Nie trać czasu! Umów się już dziś na ulubiony zabieg lub masaż!

Zrelaksuj się i odpocznij w Planeta 70 SPA!